5 Ocak Pazartesi - Salim'in Desenli Rulo Pasta Tarifi

5 Ocak Pazartesi - Salim'in Desenli Rulo Pasta Tarifi

Burcu Esmersoy'un sunuculuğunu üstlendiği, Arda Türkmen ve Emel Başdoğan'ın jüriliğini yaptığı ekranların en tatlı yarışma programı 'Ver Fırına'da çıkan tatlıların tariflerini artık TV8 web sitesinde bulabilirsiniz!

GÖKKUŞAĞI RULO PASTA

 

PANDİSPANYA İCİN:

4 YUMURTA

120 GR ŞEKER

120 GR UN

20 GR TEREYAĞI

2 KAŞIK ILIK SU

RENKLİ GIDA BOYALARI (EN AZ 4 RENK 1’ER ÇAY KAŞIĞI)

 

KREMASI İÇİN:

6 YUMURTA

300 GR KREMA

400 GR SÜT

1 ADET ÇUBUK VANİLYA

50 GR UN

10 GR NİSASTA

1 PAKET KREM ŞANTİ

 

PANDİSPANYA İCİN:

YUMURTA, SU VE ŞEKERİ MAYONEZ RENGİNE GETİRİYORUZ. ARDINDAN UNUNU VE ERİTTİĞİMİZ YAĞI KOYUYORUZ. ELİMİZDE BULUNAN GIDA BOYASI RENGİ KADAR KARİSİMDAN AYIRIP BU GIDA BOYLARİNDAN TEDBİRLİ OLARAK YAVAS YAVAS İLAVE EDİYORUZ VE KREMA TORBASI İLE AYNI RENKLER YANYANA OLMUYACAK SEKİLDE SIKIP BOŞLUK KALMAYACAK GİBİ SON RÖTUŞLARI YAPIYORUZ. 10 DAKİKADAN SONRA KONTROL ETMEK SURETİYLE 180 DERECE YAKLAŞIK 13 DAKİKA PİŞİRİYORUZ. 

 

KREMASI İCİN:

200 GR SÜT, 300 GR KREMA VE VANİLYA KAYNAMA NOKTASİNA GELECEK KADAR KAYNATILIR VE OCAKTAN ALINIR. UN, NİŞASTA, YUMURTA VE ŞEKER AYRI YERDE İYİCE ÇIRPILIR VE ÇOK AZ SÜT İLE AÇILIR. BUNU YAPMANIN AMACI KAYNAR KARIŞIMIN YUMURTAYI PİŞİRMEMESİDİR. SONRA KAYNAYAN KARİSİM İLE BU BULAMAÇ TEMPERLEME YANİ İSİ DENGESİ AYARLAMASİ İCİN YAVAS YAVAS LİKİT DOKULEREK DEVAMLİ KARİSTİRİLİR. SONRA OCAGA ALİNİR YAKLASİK 5 DAKİKADA İSTEDİGİMİZ KİVAMİ ELDE EDERİZ.  SOGUMASİ İCİN VE KABUK BAGLAMAMASİ İCİN STRECLEYİP DOLABA KALDIRIRIZ. AYRI YERDE KREM ŞANTİMİZİ HAZİRLAYİP SOĞUYAN KREMA İLE KARIŞTIRIRIZ. SONRA RULO ŞEKLİ VEREREK PASTAMIZI HAZIR HALE GETİRMİŞ OLURUZ.

Güncelleme: 08/01/2015 13:00:29
`