TV8 frekans değerleri 18 Eylül 2014 tarihinde değişecektir.

TV8’in frekans değerleri 18 Eylül 2014 tarihinde değişecektir.

Değerli izleyicilerimiz,

TV8’in frekans değerleri 18 Eylül 2014 tarihinde değişecektir.

Yeni değerleri uydu alıcınıza aşağıdaki gibi girmeniz gerekmektedir.

 

UYDU ALICISI KULLANAN İZLEYİCİLERİMİZİN DİKKATİNE

TURKSAT 4A UYDUSU Türkiye kapsaması

12346 MHz  FREKANSI

YATAY (H)  POLARİZASYON

9600 Ksym/s SEMBOL ORANI

FEC ¾  KODU değerleriyle seyredilebilir.

 

 

TV8  PID DEĞERLERİ(BAZI UYDU ALICILARI İÇİNGEREKLİ OLABİLİR)

PCR PID            2900

VIDEO PID        2900

AUDIO_1 PID    3000

AUDIO_2 PID    3100

 

Uydu alıcısından kanal ayarlanması,

 

1. ADIM:

Önce menü tuşuna basın. Açılan menüden, uydu alıcınızın marka ve modeline göre;<Kanal Arama - Manuel Arama - Kanal Ekleme - El ile Arama gibi menülerden hangisi beliriyor ise AŞAĞI-YUKARI OK tuşu ile ona gelin.

 

2. ADIM:

Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka ve modeline göre; TP Frekans - Alış Frekans - Frekans - Uydu Frekansı seçeneklerinden biri belirecektir. AŞAĞI-YUKARI OK TUŞU ile o seçeneğin üstüne gelin. Uzaktan kumandanızın rakam tuşlarını kullanarak tv8'in frekansı olan 12346'i seçin.

 

3. ADIM:

Yine aynı pencerede Sembol Oranı ya da Sembol Rate yazan bir seçenek bulunacaktır. Bu seçeneğin üstüne gelerek, oradaki boş alana kumandanın rakam tuşlarıyla 9600  (bazı uydu alıcılarında 09600 olarak girilir) girin.

 

4. ADIM:

Yine aynı pencerede bulunan, "Polarizasyon" ya da "Pol" şeklinde bir yazı göreceksiniz. Bunun üstüne gelerek, SAĞ-SOL OK TUŞLARI ile Yatay (Horizontal)'ı seçin.

 

5. ADIM:

Yine aynı menü penceresinde bulunan, "FEC Kodu" ayarını yapmak için de kumandanın SAĞ-SOL OK tuşlarını kullanarak 3/4 seçin. Bazı uydu alıcısı (Receiver) modellerinde, FEC Kodu girmek için herhangi bir alan bulunmaz. Eğer sizin uydu alıcınızda da FEC Kodunu girmek için bir seçenek yok ise bu kodu girmenize gerek yok demektir.

 

6. ADIM:

Son olarak kumandanızın OK tuşuna basarak uydu alıcınıza tv8'in yayınını alabilmek için gerekli olan bilgileri kaydedin.

15/09/2014