MasterChef Açelya Kılıçay kimdir, kaç yaşındadır? Açelya Kılıçay'ın mesleği ne?

MasterChef Türkiye'de merak edilen yeni sezon yarışmacıları belli oldu. Bu yarışmacılar arasına Açelya Kılıçay da dahil oldu. Sempatik tavırlarıyla dikkat çeken Açelya Kılıçay'ın hayatı hakkında bilgiler merak edilmeye başladı. Peki, MasterChef Açelya Kılıçay kimdir, kaç yaşındadır?

TV8'de yayınlandığı ilk günden bu yana büyük beğeni toplayan yemek yarışması MasterChef Türkiye'de yarışacak bir isim daha belli oldu. Dünyaca ünlü şefler karşısında adlarını finale yazdırmak için büyük çaba harcayacak yarışmacıların içinde 21 yaşındaki Açelya Kılıçay da var. Peki, MasterChef Açelya Kılıçay kimdir, kaç yaşındadır? Açelya Kılıçay'ın mesleği ne?

MASTERCHEF AÇELYA KILIÇAY KİMDİR?

MasterChef Türkiye'de, "Yemek yapmak bir sanatsa, ben bir sanatkârım" diyen Açelya Kılıçay, genç yaşına rağmen MasterChef'te adından sıkça bahsettireceğe benziyor. İddialı yarışmacı yeni sezon tanıtımında dikkat çeken isimlerin başında geliyor. 28 Mart 1998’de Ankara’da dünyaya gelen ve küçüklüğünden beri sporla ilgilenen Açelya, bir dönem Fenerbahçe’de lisanslı olarak voleybol oynadı. Daha sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nde sinema televizyon bölümünde okuduktan sonra lise öğreniminin yarısında İstanbul Üniversitesi Adıgüzel Güzel Sanatlar tiyatro bölümünden mezun oldu. Küçüklüğünden beri yemek yapan Açelya, sonrasında aşçılığa yönelip ve Mutfak Sanatları Akademisi uzun dönem profesyonel aşçılık eğitimi de aldı.

Güncelleme: 27/08/2019 00:00:49
`