Hayat hikayesi herkesi hüzne boğdu: 15 yaşında zorla evlendirildim

Doya Doya Moda yarışmacısı Mira kolundaki dövmenin hikayesini anlattı, stüdyodaki herkes büyük bir şok geçirdi. 15 yaşında zorla evlendirildiğini söyleyen Mira Muhtarzade, 18 yaşına kadar evli kaldığını ve sürekli şiddet gördüğünü ifade etti. Psikolojik tedavi aldığını söyleyen Mira, 'Çocukluğum elimden alındı' deyip 20 yaşında İstanbul'a geldiğini söyledi.

İşte Doya Doya Moda Mira'nın hayat hikayesi

Dövmemde "Geçmiş tozdur, üfle gitsin" yazıyor. Ben bu dövmeyi çok küçükken yaptırdım. 15 yaşında yaptırdım. Yaşadım bir şeyler. 15 yaşında bir olay yaşadım. Olayın üzerinden 2 yıl geçince sosyal medyada gördüm ve bu dövmeyi yaptırdım. 16-17 yaşındaydım dövmeyi yaptırdım. 

Geçmişi bir kenara bıraktım. Çok küçük yaşta evlendirildim. Şu an 23 yaşındayım. Yaşım bir büyütüldü bir küçültüldü. Yaşım tutmuyordu, yaşımı büyüttüler. 15 yaşında evliydim İran'da. 20 yaşındayken İstanbul'daydım. 

İstemiyordum, zorla oldu. 1 haftanın içerisinde evlendim. Şiddetli geçimsizlik vardı. Benden 15 yaş büyüktü. Diyordu ki, 'Çocuk, ben her şeyi öğretiyorum'. Şiddet gördüm. Çok korkuyordum ondan. 4 defa boşanma davası açtım. 18 yaşıma geldiğimde artık durdum ailemin önünde 'yok artık'. Reddediyorsanız edin, tahammül edemiyorum. Çocukluğumu elimden aldınız dedim. 

MİRA MUHTARZADE KİMDİR? KAÇ YAŞINDA? EVLİ Mİ?


Doya Doya Moda Mira Muhtarzade'nin bu hikayesi sonrasında kullanıcılar internette Doya Doya Moda Mira kimdir? Evli mi? Kaç yaşında? gibi soruların cevaplarını merak etmeye başladı.üri üyelerinin dövme sorusu üzerine 15 yaşında zorla evlendirildiğini ifade eden Mira'nın anlattıkları herkesi gözyaşlarına boğdu. 

Mira Muhtarzade, aslen İranlı ve 23 yaşında. Moda ile ilgilenen Mira Muhtarzade, modellik yapıyor. 3 yıldır İstanbul'da yaşıyor. 1.64 boyunda Mira Muhtarzade, 72 kilo, 42-44 beden giyiyor. Kolundaki dövmede "Geçmiş tozdur, üfle gitsin." yazan Mira Muhtarzade, çok küçük yaşta evlendirilmiş. Yarışmaya katıldığı ilk gün hayatı hakkında bilgiler veren Mira Muhtarzade, "Kendimi bildim bileli modayla ilgileniyorum. Mesleğim gereği modayı yakından takip ediyorum. Tarzıma güveniyorum ve burada şampiyon olmaya geldim. İnşallah şampiyon ben olacağım." demişti.


Doya Doya Moda'da giyecekleri kıyafetleri seçen yarışmacılar, kuliste makyaja geçmeden önce 'Sakın Söyleme' oyunu oynadı. Kaybeden takımın kazananların kıyafetlerini ütüleyeceğini oyunda sunucu Hanzade olurken Betül, Mira ve Sedanur bir takım; Sündüz, Su ve Emel Başkan bir takım oldu.

Doya Doya Moda haftaiçi her gün TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşuyor. Büyük bedene sahip yarışmacıların, şıklık yarışına girip tarzlarını en iyi şekilde yansıtmak için mücadele verdiği Doya Doya Moda'da birbirinden ilginç olaylar da yaşanıyor. 

Gülşah Saraçoğlu kimdir?

1982 yılında dünyaya gelen Gülşah Saraçoğlu, lise eğitimine devam ederken moda dersleri almaya başladı. Moda duayeni Dilek Hanif'in asistanı olarak atıldığı moda sektöründe kısa sürede tanındı. Ünlü isimlerin modacısı olarak bilinen Gülşah Saraçoğlu, yedi kilolu yarışmacının stilini sergilediği Doya Doya Moda yarışmasının jüri koltuğunda oturuyor.

Kemal Doğulu kimdir?

Kemal Doğulu, 2014 yılının Eylül ayında başlayan ve Öykü Serter‘in sunuculuğunu Uğurkan Erez ile beraber yaptığı “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında İvana Sert, ve Nur Yerlitaş ile birlikte jüri görevi yaptı. “İşte Benim Stilim” yarışmasıyla üne kavuşan Kemal Doğulu, 2016 yılında merdivenlerden düşerek yaralanmışı. Geçirdiği kazayla ilgili farklı yorumlar yapılan Kemal Doğulu, uzun süren sessizliğini 25 Kasım 2019’da başlayan Doya Doya Moda yarışmasıyla bozdu.

Uğurkan Erez kimdir?

Uğurkan Erez; Best Model, Miss Turkey, Elite Model Look gibi çok önemli organizasyonların değişmez koreografı’dır. 1954 yılında Vize Kırklareli’nde dünyaya gelmiştir.1998’de Koreograf ve mankenlik ajansı kuran Erez Huysuzla Dans Eder misin, Bugün Ne Giysem, Benim Stilim Bu Tarz Benim gibi çeşitli yarışmalarda jüri görevini üstlenmiştir.

Seray Sever Kimdir?

27 Şubat 1973 İstanbul doğumlu olan Seray Sever, lise öğremini Doğuş Koleji'nde tamamladı. Öğrenimi sırasında TÜBİTAK Matematik Ödüllerinde derece aldı. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunudur. 2006 yılının şubat ayında Seyhan Müzik etiketi ile 5 şarkılık Yeni Bir Karar adlı albümünü yayınladı. Bu albümde yer alan İçim Yanıyor ve Yeni Bir Karar adlı şarkıların video klipleri yayınlandı. Popstar, Türkstar gibi yarışmalarda sunuculuk yapan Sever, Dadı, Kurtlar Vadisi, Çocuklar Ne Olacak? dizileriyle ününe ün kattı. En son TV8'de Gel Konuşalım programını sunan Seray Sever, şimdi de Doya Doya Moda'da jüri üyeliği yapıyor.

23/04/2020