12. önlüğün sahibi kim oldu?

MasterChef 2021'de heyecan tüm hızıyla devam ederken ana kadroya girecek 12. isim de belirlendi. İşte şeflerin yaptıkları tadımın ardından 12. önlüğün sahibini açıkladığı o anlar...

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye'de bu akşam ana kadroya giren 12. yarışmacı belli oldu. MasterChef 2021'in final turunda mücadele eden yarışmacılar, önlüğü kazanmak için en iyi yemeği yapmaya çalıştı. İlk turu geçen yedi yarışmacı arasında günün kazanan ismini şefler, zor bir karar sonrasında açıkladı.

MASTERCHEF 2021'DE ANA KADROYA GİREN 12. YARIŞMACI KİM?

TV8 ekranlarında dördüncü sezonuna giren MasterChef Türkiye 2021'de final turu devam ediyor. İki elemeden geçen yarışmacılar, bu turu da geçerek MasterChef 2021 ana kadrosuna girmeye çalışıyor. Yarışmada bu hafta, final turunun üçüncü grubu mücadele ediyor.

MasterChef Türkiye'nin 16 Ağustos Pazartesi bölümünde şefler, yarışmacılardan gulaş yemeği, yanında patates püresi istedi. Bu yemek için verilen 45 dakikalık süre sonunda şefler, tadım yaptılar. Sonrasında ise yaratıcılık oyununa geçen isimleri açıkladı.

MasterChef jürisi olan Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna şefler, ikinci tura Safanur, Mert, Eren, Yiğit, Emre, Pelin ve Hüsnü'nün geçtiğini açıkladı. Bu turda yarışmacılara verilen ana ürün hindiba oldu. Bu ürünle yapılacak yemek için ise 40 dakika süre verildi. Yarışmacılar, önlüğü kazanmak için en iyi kreatif tabağı çıkarmaya çalıştı.

Süre bitiminde şefler, tadım yaptıkları yemeklerin değerlendirmesini yaptı. Şefler, dört çok iyi, iki iyi tabağın olduğunu söyledi. Gecenin en zayıf tabağının Hüsnü'ye ait olduğunu belirten şefler, gecenin kazananın ise Eren olduğunu açıkladı. Böylece Eren, MasterChef Türkiye 2021'in ana kadrosuna giren 12. yarışmacı oldu.

17/08/2021