MasterChef Türkiye 1. bölüm izle ( 18 Ağustos 2019 )

Yayınlandığı günden bu yana büyük beğeni ile takip edilen MasterChef Türkiye, birbirinden yetenekli 14 yarışmacıyla bu seneki yolculuğuna başladı. TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşan MasterChef Türkiye 1. bölümü sizlerle. İşte MasterChef Türkiye 1. bölümünde yaşananlar...

TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşan MasterChef Türkiye 1. bölümü; ünlü şefleri Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve birbirinden renkli yarışmacıları ile TV8 ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. İşte MasterChef Türkiye'nin 1. bölümünde yaşananlar...

MASTERCHEF TÜRKİYE JÜRİSİ KİMDİR? MASTERCHEF JÜRİSİ HAYATI HAKKINDA BİLGİLER

Mehmet Yalçınkaya kimdir?

MasterChef Türkiye'nin sevilen jürilerinden Mehmet Yalçınkaya 1974 yılında Bolu'da doğdu. Dünyanın birçok yerinde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü görevlerini yürüten Mehmet Yalçınkaya, 2004’te İstanbul Yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim aldı.

MasterChef jürisi Mehmet Yalçınkaya Almanya'da dört yılda bir yapılan IKA OLİMPİYADE DER KÖCHE A kategorisinde dünya üçüncüsü olarak büyük bir başarının da altına imzasını attı. 

Ülkemizde Fusion Mutfak akımını uygulayan ilk şeflerden olan MasterChef'in sivri dilli jürisi Mehmet Yalçınkaya; 2012’de Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında dünya ikincisi oldu. 

Danilo Zanna kimdir?

TV8 ekranlarının sevilen yarışması MasterChef Türkiye'nin jüri üyelerinden biri de Danilo Zanna. 1982 yılının 15 Nisan günü İtalya'da dünyaya gelen Danilo Zanna, üç kardeş içinde en küçük olanı. Danilo Zanna, aile restoranlarında çalışarak sevdiği mesleğe yani aşçılığa ve oradan da şefliğe geçişini hızlandıran Danilo Zanna, ülkesi İtalya'da da gastronomi okudu. Ülkemize ziyarete gelen Danilo Zanna, burada aradığı aşkı da bulup Tuğçe Demirbilek ile 2012 yılında evlendi ve burada kalmaya karar verdi.  Çiftin 2013 doğumlu Zeno Tibet adında bir oğlu var. 2019 yılından itibaren MasterChef Türkiye'nin jüri üyeliğini üstlenen Danilo Zanna, oğlu ve eşiyle çekildiği fotoğrafları sık sık sosyal medyadan paylaşıyor.

'Elin Oğlu' programıyla tanına Danilo Zanna, İstanbul Culinary Enstitu'de İtalyan yemekleri workshopları hazırladı ve gastronomi öğrencilerine danışmanlık yaptı. 

Somer Sivrioğlu kimdir?

İstanbullu Sivrioğlu, 1995 yılında akademik kariyer için Avustralya’ya gitti.Master yaparken şeflik kariyeri başladı. Restoran zincirlerinde yöneticilik yaptı. Sydney’de menüsünde pek çok Türk lezzeti bulunan ve marka haline gelen bir Türk restoranı açtı. Misafir jüri olarak Türk mutfağını tanıtmak için MasterChef Avustralya’da yer aldı. 2015 yılında Türk mutfağını sevdirmek için bir kitap hazırladı.

06/09/2019