Masterchef Türkiye'den elenen isme Şef Mehmet Yalçınkaya'dan sürpriz iş teklifi

MasterChef Türkiye son bölümünde büyük bir eleme heyecanı yaşandı. Eleme adayı olarak belirlenen Güzide, Kıvanç, Batuhan ve Rıfat, Somer Şef'in kendilerinden istediği İstavrit Dolma tarifini yapmak için mücadele verdiler. Elenen yarışmacıya Şef Mehmet Yalçınkaya'dan sürpriz bir iş teklifi geldi.

Masterchef Türkiye 29 Kasım 2019 tarihli bölümünde final gibi bir eleme heyecanı vardı. Şef Somer Sivrioğlu, 4 eleme adayından yapımı çok büyük dikkat gerekterin bir yemek olan Uskumru Dolması istedi. Uzun uzun, balığın ayıklanma tekniği anlatan Somer Şef, balıkta belirtilen yerler hariç hiçbir kesik olmamasını istedi.

ELENEN İSİM KIVANÇ OLDU

Masterchef'te tekniği zor olan uskumru dolmasını en iyi yapan isim Batuhan oldu. Dolma içini güzel yapan Güzide ise elemeden ikinci kurtulan isim oldu. Rıfat balığının derisini kılçığını çıkarmak isterken yırttı. Kıvanç ise paneleyip kızartırken balığına zarar verdi. Bu da iki yarışmacıyı son ikiye bıraktı. Hem balığının derisi yırtan hem de iç pilavı çiğ kalan Kıvanç elenen isim oldu.

İŞ TEKLİFİNDE BULUNDU

Yarışmaya sonradan katılan ve kısa sürede ortama adapte olan Kıvanç, eleme esnasında gözyaşlarına hakim olamadı. Kıvanç Ermiş yarışmaya bir iş teklifi alarak veda etti. Mehmet Yalçınkaya, Kıvanç'a yeni yazacağı yemek kitabının editörlüğünü yapmayı teklif etti.

30/11/2019