21 TEMMUZ SALI - 20:45: Alacakaranlık Yeni Ay (Sinema)

21 TEMMUZ SALI - 20:45: Alacakaranlık Yeni Ay (Sinema)

“ALACAKARANLIK EFSANESİ: YENİ AY” 21 Temmuz Salı TV8’de!

YAYIN TARİHİ : 21 Temmuz Salı

YAYIN SAATİ  : 20.45

 

Yönetmen: Chris Weitz

Oyuncular: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Ashley 

Greene, Nikki Reed, Jackson Rathbone, Kellan Lutz, Peter Facinelli.

Tür: Fantastik, Macera

Yıl: 2010

 

FİLMİN KONUSU: 

Bella Swan, vampir Edward Cullen'ın aşkına karşılık verebilmek için kaderle yüzleşiyor. Bir parçası haline geldiği doğaüstü ve uhrevi dünyanın diplerine indikçe, kendisini daha da tehlikeye sokacak tarihi bir takım sırları öğrenmeye başlıyor. Bella'nın 18. Doğum gününün ardından Edward onu korumak ve kollamak adına Bella'yı terk etmek yolunu seçer. Bella bu durumdan dolayı beklenildiği üzere yıkılır. Reşit olduğu günlere yalnız, terkedilmiş ve kalbi kırılmış şekilde adım atarken fark eder ki başını her belaya sokuşunda Edward'ı kendisine çekebilmektedir. Edward'la beraber olabilme tutkusu kendini giderek büyüyen tehlikelere atmasına yol açar. 

 

Çocukluk arkadaşı ve gizemli Quileute kabilesinin üyesi olan arkadaşı Jacob Black'in de yardımıyla eski bir motosikleti tamir eder. Bella'nın donmuş olan kalbi Jacob ile kurduğu arkadaşlıkla bir nebze tamir olur. Jacob' ınsa da kendine özgü bir sırrı vardır. Aralarında mesafeli de olsa bilinçaltının derinliklerinde bir yakınlaşma kendini gösterecek gibi olur ancak Bella hala Edward'a bağlı hissettiğinden kendini geri çeker.

 

Bella kırlık alanda gezerken kendini aniden ölümcül bir durumun içinde bulur. Onu kurtaran ise büyük kurtlar olacaktır fakat bu Bella'yı daha da büyük tehlikelere atacaktır. Zamanla yarışırken Bella Quileute kabilesinin sırlarını öğrenir ve Edward'ın kendisini terk edişi altında yatan gerçeği de. Aynı zamanda aşkıyla buluşmasını engelleyen ölümcül gerçeklerle de yüz yüze gelecektir.

Güncelleme: 18/07/2015 11:32:56
`