Survivor 2020 | 19 Nisan 2020 - 50. bölüm ada konseyi

Survivor 2020'nin 50. bölüm konsey toplantısında neler yaşandı. İşte heyecan dolu o anlar...

Survivor 2020 Ünlüler Gönüllüler 50. yeni bölümde ada konseyinde farklı gelişmeler yaşandı. 18 Nisan Cumartesi gecesi ekrana gelen Survivor ada konseyinde Acun Ilıcalı, ilk olarak gündüz dokunulmazlık oyunu sırasında Ünlülerin yaptığı itiraza açıklık getirdi ve onları bir kez daha uyardı. Diğer yandan Acun Ilıcalı, Survivor’da izleyicilere sorduğu “hangi oyunu tekrar görmek istiyorsunuz?” şeklindeki anketin sonuçlarını açıkladı. Gönüllüler takımında yenilen bir dondurma olayı konuşuldu. Son olarak ise Gönüllüler takımından ada oylaması ile haftanın ilk eleme adayı belirlendi.

DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI? DOKUNULMAZLIK KİMİN OLDU?

Survivor 2020 50. yeni bölümde Ünlüler ile Gönüllüler dokunulmazlığı kazanmak için kıyasıya mücadele verdi. Ada konseyinde bir eleme adayı çıkarmak istemeyen takımlar, dokunulmazlık oyununu kazanmak için tüm güçlerini ortaya koydu. Heyecanın ile birlikte gerilimin, tartışmanın yüksek olduğu, tansiyonun iyice yükseldiği Survivor dokunulmazlık oyununda skor 8-6 olunca ikişer erkek ve kadın yarışmacı çıkardı her iki takımda. Ünlülerden Aşkım, Evrim, Ersin, Sercan'a karşılık Gönüllülerden Evrim, Nisa, Ardahan, Berkan parkura çıktı. Bundan sonra Ünlüler bir oyun kazanırken Gönüllüler 3 oyun kazandı ve skor 9-9'a geldi. Bayrak yarışında Ünlülerden Ersin ve Elif'e karşılık Gönüllülerden Berkan ve Nisa mücadele etti. Kıyasıya geçen mücadele sonunda Survivor'da dokunulmazlık oyununu kazanan takım Ünlüler oldu.

17 NİSAN CUMA SURVIVOR ERZAK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Survivor 2020 yeni bölümde Ünlüler ile Gönüllüler, kıyasıya bir mücadele vererek haftalık erzak paketini kazanmaya çalıştı. Son ada konseyinde Ünlüler ile Gönüllüler arasında Yunus Emre ve Berkan değişimi yapılmıştı. Ünlüler ile Gönüllüler, yeni yarışmacıları ile ilk defa bir takım oyunu oynadılar. Survivor erzak oyunu ilk yarısı başa baş geçti. Fakat ikinci yarıda fırtına gibi esen Ünlüler, Gönüllüler aradaki farkı açtı. Baştan sonra zevkli ve heyecanlı geçen oyunda erzak oyununu 10-4 skorla kazanan takım  Ünlüler oldu.

SURVIVOR’DA KİMLER TAKIM DEĞİŞTİRDİ?

14. sezonu ile Ünlüler Gönüllüler formatı ile başlayan, en iyi sezon başlangıcı yapan ve izlenme rekorları kıran Survivor 2020’de takımlarda yeni durumlar açıklandı. Birleşme partisine ulaşan iki takımda sekizer yarışmacı kalmıştı. Ada konseyinde Acun Ilıcalı, Ünlüler ile Gönüllüler arasında transferleri açıkladı ve iki takımdan birer erkek değişimi olduğunu söyledi. Buna göre Ünlüler takımından Gönüllüler takımına geçen isim Berkan oldu. Gönüllüler takımından Ünlüler takımına geçen isim ise Yunus Emre oldu.

DOKUNULMAZLIK OYUNUNDA DEĞİŞEN KURALLAR

Survivor 2020’de birleşme partisi sonrasında dokunulmazlık oyunu kuralları değişti. Önceki dönemde Cumartesileri ilk dokunulmazlık oyunu, Pazar günleri 2. dokunulmazlık oyunu oynanırdı. Bu iki oyunu kazanan takım dokunulmazlığı kazanmış olurdu. Yeni dönemde ise dokunulmazlık oyununu kaybeden takım, aynı gün ada konseyinde bir eleme adayı belirleyecek. Yarın oynanacak dokunulmazlık oyununu diğer takım kaybetmesi halinde ise ada konseyinde onlar da bir eleme adayı belirleyecek. İki takımın birer dokunulmazlı oyunu kazanması halinde Salı günü 6 yarışmacıdan biri Survivor'a veda edecek.

ALTIN TOP UYGULAMASI NEDİR?

Survivor 2020 yeni bölümde Acun Ilıcalı, “Survivor’da bir ilki yaşayacaksınız” sözleri ile Altın Top uygulamasını duyurdu. Normalde oyunda iken atışlara gelen yarışmacı, iki topu belli bir mesafeden sokmaları gerekiyordu. Altın Top uygulamasında ise daha uzaktan bir atış ile altın topu isabet ettirmeleri halinde oyunu kazanmış olunuyor.

19/04/2020