'Eldiven' eleştirisi sonrası Mehmet Şef canlı yayına bağlandı

Survivor MasterChef oyununda gönüllüler takımını tutan Mehmet Şef, yarışmacıları uzaktan bağlantı ile yönlendirerek istenilen yemeklerin yapılmasına yardımcı oldu. Survivor Ekstra yorumcularından Semih Öztürk ve Murat Özarı, yarışmacıların bazı anlarda eldiven kullanmamasını eleştirerek, bu durumun Mehmet Şef'in gözünden kaçtığını dile getirdi. Bu sözler üzerine Mehmet Şef canlı yayına bağlandı. 

Survivor MasterChef oyunuyla ilgili Survivor Ekstra yayınına telefonla bağlanan Mehmet Şef, 'eldiven' tartışmasına noktayı koydu.

Mehmet Şef, 'Murat abi önemli bir noktayı yakalamış. Biz dedik ki, Eldiven kullanmanıza gerek yok. Çiğ köfte yoğurduğunuz zaman ısınma yaşar elinir. Bu da eldivendeki bakteriyi ve kimyasala köfteye geçirir. Murat abinin 'yakalayamadı' dediği sorusu haklı ama ben orada yakaladım. Orada farklı bir işlem vardı ona izin verdik. Genel olarak biz, mutfakta ürünlerin kalitesini bayat mı taze mi görmek için çok eldiven kullanmayız. Çünkü mutfağa girince ellerimizi sterilize ederiz. Özellikle sıcak mutfaklarda eldiven kullanmayı hiç tavsiye etmeyiz. Furkancım şöyle, eldiven de sonuçta bütün eldivenler kimyasallar bir araya geliyor. Sunum esnasında kullanılmasına bir şey demiyoruz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme: 30/04/2020 11:38:48
`