Canlı yayında Mert Öcal tartışması: Yola çıkarken...

Survivor'da bu hafta elenen isim Survivor ünlüler takımı yarışmacısı Aşkım olmuştu. Ünlüler takımı, 6 eleme adayı belli olmadan önce oy potansiyeli yüksek olan 3 ismin aday çıkarmak gibi bir stratejiyle yola çıkmış ve ilk eleme adayı olarak Mert Öcal'ı belirlemişti. Gönüllüler takımında Ardahan'ın SMS'te ilk 2'de yer alaması, ünlüler takımının tüm planlarını alt üst edince de, ünlüler takımının SMS liderleri strateji değiştirerek Aşkım'ın adını söyledi. Böylece gecenin sonunda da veda eden isim Aşkım oldu. 

Heyecan dolu elemenin ardından Survivor son bölümünde, Mert, Elif Sercan ve Yunus Emre akşamki konseyin kritiğini yaptı. Görüntüler, Survivor Ekstra masasında da gündeme getirildi. Yorumculardan Sema Aydemir ve Semih Öztürk, Mert Öcal'a sert sözlerle yüklenirken Murat Özarı takımın bu kararı ortak verdiğini ifade ederek Mert Öcal'ın yanlış bir şey yapmadığını dile getirdi. İşte o anlar...

Yorumlar şu şekilde:

Murat Özarı: Elif'in Mert'e çıkışmaya hakkı yok. Ortak bir karar alınmış. Mert bu ortak kararın kaptanı olmuş, 6 yarışmacı daha var. Mert çok zeki de diğer yarışmacıalr saf mı? Meğer öyle orada Mert'i dinlemeyecekler. Bir anda hiç beklemediğiniz bir şey oldu. Takım olarak bocaladınız. Mert olayı ortaya attı diye, 'kabahatli' derseniz çok ayıp edersiniz. Takım komple suçludur.

Semih Öztürk: Tabii ki de bunun sorumlusu Mert. Çünkü fikri ortaya atan da Mert. Fikri ortaya atıp bozan da Mert. Ersin, dönüp Mert'e soruyor 'Ne yapayım?' diye. O da Sercan'I yazma ayıp olur diyor. Sen lidersen, fikir babası sensen. Sen bir şey söylediğin zaman arkadaşların buna riayet edecek. Bugün şunu görüyoruz. Sercan potaya girmekten korktu.

Sema Aydemir: Elif'in çıkışması doğru. Birisinden bu fikir çıktı herkes bunu onayladı. Bu yola girdin, bu yola giriyorsan yolun ortasında da bu insanların fikrini almak zorundasın. Bu yola çıkarken, yoldaki taşları da hesaplamak zorundasın. Sen hem taşları hesaplamamışsın, hem fikir değiştirip arkadaşlarına söylememisin. Ben Elif ve Aycan'ı haklı buluyorum.  

Güncelleme: 07/05/2020 10:19:56
`