'Seçme hakkı verildiğinde siyah takım daha avantajlı'

İhsan Tarkan, siyah takımın seçme hakkını doğru şekilde kullanamadığını, bu durumun siyah takımın başarısızlığından ziyade, beyaz takım fertlerinin başarısından kaynaklandığını dile getirdi. Tarkan, siyah takımın daha avantajlı olduğunu fakat bunu kullanamadığını söyledi.

İşte İhsan Tarkan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Şimdi Hikmet karşı tarafa bi baskı kuruyor, Dalaka'ya 'Seda'yı al, Seda'yı al' gibi... Dolayısıyla Dalaka seçme hakkını Seda'dan yana kullanıyor. Bu mükemmel bir şey. Nasıl bir güç? Hikmet, bir şekilde Dalaka'ya diyor ki, 'Sen Seda'yı seçemiyorsun.' Dalaka seçme hakkında Seda'yı kullanıyor ve dolayısıyla beyaz takımda oyuna çıkamayan kadın yarışmacılara bakın. Sabriye hiç oynamamış, Ria hiç oynamamış. Ya Sabriye ve Ria'nın oynamadığı bir gecede Kyriakos da bir kere oynamış.

Buradaki suç siyah takımda mı yoksa başarı beyaz takımın fertlerinde mi? Seçtirtmiyor çünkü! Helal olsun. Demek ki siyah takım uyuyor burada. Seçme hakkı çok değerlidir. Yusuf çıkıyor Hikmet'i seçiyor mesela. Seçme hakkı mı bu? En güçlü yarışmacıyı oyuna sokuyorsun. Ya Kyriakos'u ya da Nikos'u oyuna sokman gerekiyor. 

Seçme hakkın varsa gözün kapalı Sabriye'yi seççmen gerekiyor. Sen, Dalaka olarak Seda'yı seçiyorsun. Bir tane seçme hakkın varsa takımın adını onu doğru yerde kullanman gerekiyor.

07/05/2019