Derin pota hesapları! Survivor'daki büyük oylamayla ilgili çok önemli açıklamalar

Survivor'da hızlandırılmış çekimler öncesi 4 gün sürecek olan toplu oylamalar başladı. Survivor Panorama'da konuşan İhsan Tarkan ve Sema Aydemir, toplu SMS'lerle ilgili çok öneli bir ayrıntıya dikkat çektiler. 

İşte İhsan Tarkan ve Sema Aydemir'in yorumları

İhsan: Önemli bir hafta. Bundan sonra söz tamamen mecliste. Yapacaklarını yaptılar, karakterlerini ortaya koydular. Bundan sonrasına halk karar verecek. Potaya çıkacak ikililerin de önemi çok fazla ama ilk 3'tekilerin elenme şansının çok olmayacağını düşünüyorum.

Potaya çıkacak 2 ya da 3, sıralama olacak bu isimlerde. 2'li potalardan örnek verelim. Mesela en çok oy alan 1. ve 2.'nin potaya çıksa, 2. elenecek. Fakat toplu oylamalarda en az oy alan sonuncu kişi potaya çıkmazsa elenmiyor. Yani en az oy alanın Survivor'dan eleneceği bir şey değil olay. Sadece, gecelik reaksiyon oyları olmayacak artık. Reaksiyon oylarını devre dışı bırakıyoruz

"ŞAMPİYON OLACAK DEDİKLERİMİZ ELENEBİLİR"

Sema: Şans da diyebiliriz, pota şansı da diyebiliriz. 2. 1. yüzünden elenebilir, sonuncu ise potaya girmeyip bir anda final koltuğuna oturabilir. Çoğu zaman haksız potalar oldu, daha adaletli isimler yazarsalar, daha hakkını yemeden potalar hazırlarsalar onlar için de en iyisi olacak. Tabii ki onlara da hak vermemek mümkün değil, "Ben şampiyon olmak istiyorum" deyip rakip gördüklerini yazabilirler. Çok üzücü potalar olabilir. Bu Survivor'da çok haksız potalar oldu. Acaba diyorum, bundan sonra da haksız potalar da olur mu. Şampiyon olacak dediğimiz belki de elenebilir.

 

27/05/2019